Portal kominkowy to jedna z możliwości obudowania naszego kominka. Wśród portali możemy rozróżnić gotowe portale z żeliwa oraz portale robione według indywidualnych projektów z kamienia naturalnego bądź konglomeratów kamiennych.

Portal kominkowy to świetne uzupełnienie zabudowy kominkowej. Jest cała rozmaitość wzorów oraz materiałów szeroko dostępnych na rynku do stworzenia unikalnego portalu. Portale dla klasycznych kominków wykonywane są zazwyczaj z kamienia naturalnego - granitu lub marmuru. Dekoracyjne ornamenty portali klasycznych zwykle obejmują takie elementy, jak płaskorzeźby czy kolumny.

Ogólny wygląd kominków klasycznych wyraża się poprzez zastosowanie dawnych kształtów i motywów. Nowoczesny styl portalu jest ucieleśnieniem nowoczesnych pomysłów. Kominki tego typu wyglądają doskonale w XXI wieku, łącząc elementy klasyczne i trendy dzisiejszej mody. Nowoczesne portale powstają przy użyciu rozmaitych materiałów, takich jak: metal, szkło, marmur czy granit. Styl country jest charakterystyczny dla kominków średniej i małej wielkości o kształcie prostym lub narożnym. Jest to zwykle wykonywane z naturalnych i niedrogich materiałów, takich jak powłoki skalnej, wapienia lub piaskowca.